Sommige mensen verdragen de stilte niet, want ze ervaren haar als een leegte, een afwezigheid: afwezigheid van beweging, afwezigheid van leven.
In werkelijkheid is er stilte en stilte, en over het algemeen kunnen we zeggen dat er twee soorten stilte bestaan: die van de dood en die van het hogere leven.
Het is de stilte van het hogere leven die we moeten liefhebben en in ons cultiveren.
Deze stilte is geen inertie, maar een intense arbeid die gerealiseerd wordt in de schoot van een volmaakte harmonie.
Het is evenmin een leegte, een afwezigheid, maar een volheid vergelijkbaar met deze die ervaren wordt door wezens verbonden door een grote liefde: wat zij beleven, gaat zo diep dat ze het niet kunnen uitdrukken, noch door gebaren of noch door woorden.
De echte stilte is de uitdrukking van een aanwezigheid, de goddelijke aanwezigheid.
~☼~
Omraam Mikhael
Stilte….het mooiste wat een mens kan en mag ervaren.
Ik heb het net andersom. Kan niet tegen drukte en drukke aangelegenheden!
Hou en geniet van rust en vind het niet erg om alleen te zijn!
LikeGeliked door 1 persoon
Drukte?….vreselijk, ben dan helemaal van slag 😉 Rust en stilte zijn bij mij ook zeer welkom. Heerlijk alleen zijn 🙂
LikeLike
Het is dan ook in stilte dat de meest kleine dingetjes mijn aandacht trekken en me opvallen. In drukte kwein ik weg, verlies ik mezelf en neem ik het liefst zo snel mogelijk het hazenpad.
LikeGeliked door 1 persoon
Je bent mijn gelijke ❤ In stilte luisteren naar de natuur, vogels die gezellig kwebbelen. Een Merel die langs komt met een pracht liedje. en als je goed luistert, weet je wat de Merel je te zeggen heeft. Drukte….ben gelijk verzadigd, zeker onverwachte drukte waar je niet op voorbereid bent of was kan je zelfs hyper maken. Daarom is jezelf goed afsluiten een vereiste 😉
LikeLike
Misschien is de dood en het hogere leven wel een….
LikeGeliked door 1 persoon
Zou best eens kunnen dat de ”dood” en het Hogere Zelf een zijn. Beide bestaan niet meer uit een lichaam. Een mooi doordenkertje Aatje, tenminste voor mij 😉
LikeLike
Ook voor mijzelf….
LikeGeliked door 1 persoon
Mooi zo 😉
LikeLike
Ik heb geen last van drukte, maar ik ben ook heel graag alleen dat vind ik heerlijk
LikeGeliked door 1 persoon
Bij hooggevoelige mensen is drukte een extra prikkel waar je zelfs hyper van kan worden. Kan zelfs uitputtend zijn. Alleen zijn?…..heerlijk 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Er bestaat geen stilte. je moet alleen leren luisteren.
LikeGeliked door 1 persoon
Deze aanvulling is ook heel mooi. In je staat van Zijn hoeft je ook helemaal niet luisteren, alleen er Zijn.
LikeLike
Ik hou ook zo van stilte. Het brengt zoveel rust.
LikeGeliked door 1 persoon
Rust, harmonie en vrede 🙂
LikeGeliked door 1 persoon