Deze verkoelende opvliegerspray is een uitkomst voor alle vrouwen in de overgang.

Sinds een paar maanden heb ik er zelf last van: opvliegers (en ook van wisselende stemmingen).
Het hoort bij het ouder worden, en we komen er als vrouw nou eenmaal niet onderuit maar leuk is het niet.
Een opvlieger – ook wel hot flash of vapeur genoemd – is een plotseling opkomend gevoel van intense warmte die zich vanaf de borst uitbreidt over hals en hoofd en soms over het hele lichaam.
En het kan erg vervelend zijn, vooral als je onderweg bent of ´s nachts last krijgt van opvliegers.
Het is het meest kenmerkende symptoom van de overgang en gaat gepaard met een serie van lichamelijke reacties:
|
![]() |
In de aromatherapie zijn er gelukkig verschillende etherische oliën die goed helpen om de symptomen van opvliegers te bestrijden.
Want ik wil geen gebruik maken van medicamenten of bijvoorbeeld hormoontherapie als er een natuurlijke oplossing voor het probleem is.
Ik ben gaan experimenteren met verschillende recepten en uiteindelijk heb ik een hele fijne spray gemaakt die verkoelend is en meteen werkt als je last hebt van een opvlieger.
De verkoelende opvliegerspray is simpel te maken en ideaal om altijd bij de hand te hebben.
Ik heb de spray verdeeld over meerdere kleine 50 ml. spray flesjes in huis en in mijn tas zit altijd een klein 30 ml. spray flesje zodat ik nooit mis grijp.
Wat heb je nodig voor je verkoelende opvliegerspray:
![]() |
Gebruiksaanwijzing
Neem een 100 ml. sprayfles met Hamamelis (toverhazelaar) hydrolaat en voeg hier de etherische olie aan toe. Even goed schudden en je spray is klaar.
Als je een opvlieger voelt opkomen dan spray je meteen een beetje opvliegerspray in je nek, over je armen en polsen en eventueel ook over je bovenlichaam en je merkt meteen een verkoelend effect.
Daarnaast ruikt de spray ook heerlijk en heeft een positief effect op je humeur (en dat kan in de overgang ook helemaal geen kwaad).
Bron: http://www.aromatherapie-info.com/verkoelende-opvliegerspray.html
Bijna iedere vrouw zal ooit eens in de overgangsfase terecht komen met de bijbehorende en vervelende kwaaltjes die toch op een natuurlijke wijze verlichting kan geven zoals deze spray tegen opvliegers die vooral ’s nachts hinderlijk kan zijn voor je nodige nachtrust.